Абдуқодир Ҳусанов энг тезкор марказий ҳимоячилар рейтингида биринчи ўринни эгаллади
Ўзбекистон миллий терма жамоаси ва Англиянинг «Манчестер Сити» клуби ҳимоячиси Абдуқодир Ҳусанов 2025/2026 йилги Чемпионлар лигаси жорий мавсумидаги энг тезкор марказий ҳимоячилар рейтингида биринчи ўринни эгаллади. Рейтинг CIES Football Observatory тадқиқот маркази томонидан тайёрланган бўлиб, турнирда иштирокини давом эттираётган футболчиларнинг тезлик кўрсаткичлари таҳлил қилинган.
Фото: Шавкат Мирзиёев рафиқаси ҳамроҳлигида АҚШга етиб борди
Шавкат Мирзиёев рафиқаси ҳамроҳлигида амалий ташриф билан АҚШга етиб борди, дея хабар бермоқда президент матбуот хизмати.«Эндрюс» авиабазасида давлат раҳбарини АҚШ-Ўзбекистон савдо палатаси раиси Керолин Лемм, Миссисипи штати Миллий гвардияси бирлашган штаби қўмондони Джеймс Хенкинс ва бошқа расмий шахслар, Вашингтонда ажратилган қароргоҳда эса АҚШ президентнинг махсус вакили Паоло Замполли кутиб олди.
Тайсон – Мейвейзер жангининг санаси ва манзили маълум қилинди
Юлия Рисюкова Васильевна Президент администрацияси раҳбарининг таълимни ислоҳ қилиш бўйича ўринбосари бўлинмасининг лойиҳа координатори лавозимига тайинланди. Бу бўйича ПА раҳбари Саида Мирзиёеванинг фармойиши қабул қилинди.
Ўзбекистонда коррупциянинг рақамли профилактикасига ўтиш ва хусусий секторга ўтишда давлат хизматчиларига чекловлар қўйиш режалаштирилмоқда. Бу президентнинг 16 февралдаги 2026 йилги давлат дастури тўғрисидаги фармонида кўзда тутилган.
Ҳабиб Ислом Махачевнинг кейинги жанг санасини айтди
АҚШдаги хоккей ўйини вақтида даҳшатли қотиллик юз берди: Эркак ўз оиласини отиб ўлдирди (Видео)
Нодирбек Абдусатторов тантанали тарзда кутиб олинди
FIDE Freestyle Chess World Championship турнирида 3-ўринни эгаллаб юртимизга қайтган шахматчимиз Нодирбек Абдусатторов Тошкент халқаро аэропортида тантанали равишда кутиб олинди. Нодирбекни спорт жамоатчилиги, мутасаддилар ва мухлислар самимий қутлашди.