Ярим ўрта вазн тоифасида UFC чемпиони Ислом Махачев енгил вазн тоифасида ПФЛ чемпиони бўлган ҳамкасби Усмон Нурмагомедов ҳақида гапирди. "Усмон Нурмуҳамедов кимгадир ён бериши мумкин, деб ўйламайман.
Ярим ўрта вазн тоифасида (77 кг гача) UFC чемпионлик камарининг амалдаги эгаси, 34 ёшли россиялик Ислом Махачев енгил вазн тоифасида промоушен чемпиони Илия Топурия билан эҳтимолий жанг ҳақида гапирди. "70 кгда Топурия билан жанг қилсам, у ерда нима ютаман?
Вашингтон шаҳридаги АҚШ Тинчлик институтида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев иштирокида Тинчлик кенгашининг биринчи йиғилиши бўлиб ўтмоқда. Тадбир давлат раҳбарининг Америка Қўшма Штатларига ташрифи доирасида ўтказилмоқда ҳамда тинчликни мустаҳкамлаш, халқаро ҳамкорлик ва барқарор ривожланиш масалаларига бағишланган.
UFC ярим ўрта вазн тоифаси чемпиони Ислом Махачев промоушен фаолияти ҳақида гапириб, ташкилот мутахассислари профессионал эканини таъкидлади. "UFC матчмейкерлари баъзан мантиққа суянмайди.
Тўрт йилликнинг энг нуфузли мусобақаси доирасида Ўзбекистон шарафини шорт-трек бўйича Даниил Ейбог ҳамда тоғ чанғиси йўналишида Медет Назаров ҳимоя қилди.Дастлаб шорт-трекда Ейбог 1500 метр масофадаги баҳсларда чорак финал босқичидан муваффақиятли ўтди.
Жанубий Корея суди собиқ президент Юн Сок Ёлни антиконституциявий исённи ташкил этгани ва ҳокимиятни ноқонуний сақлаб қолишга уринишда айбдор деб топиб, умрбод озодликдан маҳрум қилиш жазосига ҳукм қилди. Суд хулосасига кўра, давлатнинг собиқ раҳбари парламент раҳбариятини ҳибсга олиш бўйича буйруқ берган, ҳарбий бўлинмаларни сафарбар этган ҳамда Корея Республикаси Миллий йиғини ишини куч ишлатиш орқали тўсишга уринган.
Рақобат қўмитаси томонидан ўтказилган ўрганишлар давомида ижтимоий тармоқларда юз минглаб кузатувчиларига эга бўлган бир қатор блогерлар ўз саҳифаларида букмекерлик хизматларини рекламa қилгани аниқланди. Қимор ўйинларини тарғиб этувчи видеороликлар қуйидаги шахсларга тегишли экани белгиланди: блогер F.
21 февраль куни Ўзбекистоннинг тоғ олди ва тоғ ҳудудларида кучли ёмғир ёғиши, сел оқимлари ва сув тошқинлари юзага келиши мумкин. Вилоятлар ва туманлар бўйича хавф зоналари: Қашқадарё вилояти: Яккабоғ, Деҳқонобод, Чироқчи, Китоб, Шаҳрисабз, Қамаши, Ғузор.
Навоий шаҳридаги «Қизилқум» футбол клубининг 19 ёшгача бўлган жамоаси бош мураббийи 18 ёшли футболчини жамоанинг асосий таркибига қўшиб қўйиш учун 20 миллион сўм пора олаётган вақтда қўлга олинди. Бу ҳақда Ўзбекистон Футбол ассоциацияси хабар берди.
Британиялик супер оғир атлетикачи Тайсон Фюри навбатдаги рақиби сифатида нима учун Арслонбек Маҳмудовни танлагани ҳақида гапирди. Унинг сўзларидан Independent иқтибос келтиради.