Хитойнинг «China Southern Airlines» авиакомпанияси Ўзбекистонга парвозлар сонини оширмоқда
Хитойнинг "China Southern Airlines" авиакомпанияси Ўзбекистонга парвозлар сонини оширмоқда
«Uzbekistan Airports» билан ўтказилган музокара давомида парвозларни ҳафтасига етти мартагача ошириш масаласи кўриб чиқилди.
«Uzbekistan Airports» ва «China Southern Airlines» компанияси ўртасида музокаралар бўлиб ўтди. Учрашувда ҳамкорликни янада ривожлантириш масалалари, мавжуд рейслар сонини ошириш ва Ўзбекистон аэропортларига янги йўналишлар очиш имкониятлари муҳокама қилинди.
Ташувчи мавжуд йўналишлар частотасини ҳафтасига етти мартагача ошириш масаласини кўриб чиқмоқда. Ҳозирда «China Southern Airlines» авиакомпанияси Тошкентдан Пекинга (ҳафтасига 4 марта) ва Тошкентдан Урумчига (ҳафтасига 5 марта) парвозларни амалга ошириб келмоқда. Шунингдек, «Uzbekistan Airports» компанияси Андижон, Наманган ва Фарғона аэропортларидан Хитой шаҳарларига янги йўналишларни очишни таклиф қилди.
«China Southern Airlines» — Гуанчжоу шаҳрида жойлашган хитой авиакомпанияси бўлиб, маҳаллий, минтақавий ва халқаро рейсларни таклиф этиб келмоқда.