2026 йил 21 февраль куни соат 17:35ларда Самарқанд вилояти Каттақўрғон туманидаги 7-сонли Тергов ҳибсхонасида сақланаётган, Каттақўрғон тумани прокуратураси томонидан Ўзбекистон Республикаси ЖКнинг 168-моддаси 3-қисми “в” банди ва 28, 211-моддаси 1-қисми билан айбланиб қамоққа олинган, 1991 йилда туғилган фуқаро Х.Қ. соғлиги ёмонлашган.
2026 йил 22 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Туризм қўмитаси раиси А.Аққулов бошчилигидаги Республика ишчи гуруҳи ҳамда соҳа вакиллари иштирокида Қашқадарё вилоятида туризмни ривожлантиришга қаратилган кенг қамровли ўрганиш ишлари олиб борилди. Ташриф доирасида ҳудудларда амалга оширилаётган ва режалаштирилган инвестиция лойиҳалари, туризм инфратузилмаси объектлари ҳамда маданий мерос масканлари жойига чиққан ҳолда кўздан кечирилди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари Отабек Умаров Халқаро автомобиль федерацияси (ФИА) Сенати таркибига кирди. Мазкур тайинлов туфайли Отабек Муҳаммадалиевич ташкилотнинг олий бошқарув органи фаолиятида иштирок этади.
АҚШнинг Невада штати Лас Вегас шаҳрида ўтказилган профессионал бокс оқшомида ўзбекистонлик Бектемир Мелиқўзиев навбатдаги жангини ўтказиб, ғалаба қозонди.Суперўрта вазн тоифасида иштирок этаётган боксчи ганалик Сена Агбекога қарши рингга кўтарилди.
Шанба куни кечқурун Тошкентнинг марказий қисмида жойлашган Нукус кўчасида учта автомобиль иштирокида жиддий йўл-транспорт ҳодисаси юз берди. Пойтахт ИИББ ЙҲХБ маълумотларига кўра, 19 ёшли Gentra автомобили ҳайдовчиси бир йўналишда ҳаракатланиб, Глинка кўчаси кесишмаси яқинида Nexia 3 билан тўқнашган.
Қараганда шаҳрида жанг санъати бўйича ўтказилган турнирдан сўнг 18 ёшли спортчи оғир бош жароҳати олиб, комага тушди. Ҳолат юзасидан полиция томонидан тергов ҳаракатлари бошланган, деб хабар берди NUR.KZ.
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев Қорақалпоғистон Республикасини ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш бўйича комплекс режани тасдиқлади. Ушбу режа ишсизликни камайтириш, йирик инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш ва ҳудудни босқичма-босқич камбағалликдан ҳоли ҳудудга айлантиришни назарда тутади.